Bestyrelsen

Lynæs Sejl- og Kajakklub’ bestyrelse består af en formand, en næstformand, en kasserer og en sekretær samt formænd for vores udvalg.

  • Rune Tang Holbek

    FormandBestyrelsen, Juniorinstruktør61 65 31 66rune.tang.holbek@gmail.com
  • David Ipsen

    KassererBestyrelsen, Sejlerskoleinstruktører, Sejlsportsliga42 22 17 21
  • Gert Møller

    SekretærBådsmand, Bestyrelsen23381506gert.moeller@outlook.com
  • Leif Rygaard

    Bestyrelsen26 14 80 66rygaard@email.dk
  • Heidi Ipsen

    Sejlerskole udvalgsformandBestyrelsen, Fest & Aktivitetsudvalg, PR-udvalg, Sejlerskoleudvalg41 29 44 24heidi@schouw-ipsen.dk
  • Bent Bennedsen

    Junior udvalgsformandBestyrelsen, Juniorudvalg40 58 65 32junior@lynaes.dk
  • Tom Winther Hansen

    Klubhusudvalg udvalgsformandBestyrelsen, Klubhusudvalg51 89 82 94tom.hansen@it.dk
  • Nina Vedel Møller

    KlubhusforvalterBestyrelsen, Klubhusforvalter21419420nina.moller@3f.dk
  • Peter Christiansen

    Kapsejladsudvalget udvalgsformandBestyrelsen, Kapsejladsudvalg, Klubhusudvalg61 30 95 40Peter.Christiansen02@Gmail.com
  • Mette Jacobsen

    KabysudvalgsformandBestyrelsen, Kabysudvalget21642775m.auk@mail.dk

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Del dette: